KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16693069
*
nr 1669 3069
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2024
kl 19:05:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 21:00:30
1
300 kr
13/12 12:54:08
2
500 kr
14/12 23:05:28
3
400 kr
14/12 23:05:28
2
450 kr (Budbetjänt)
14/12 23:05:42
3
500 kr
14/12 23:05:42
2
500 kr (Budbetjänt)
14/12 23:07:16
3
600 kr
15/12 23:18:42
4
700 kr
16/12 06:11:01
3
800 kr
16/12 13:40:41
4
900 kr
16/12 13:49:19
3
1.000 kr
16/12 14:11:22
4
1.100 kr
16/12 14:17:35
3
1.200 kr
16/12 14:40:44
4
1.300 kr
16/12 17:02:49
3
1.400 kr
16/12 18:21:19
4
1.500 kr
16/12 18:25:01
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Margareta Wallin
nr 1669 3069
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 21:00:30 | 1 | 300 kr |
| 13/12 12:54:08 | 2 | 500 kr |
| 14/12 23:05:28 | 3 | 400 kr |
| 14/12 23:05:28 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 14/12 23:05:42 | 3 | 500 kr |
| 14/12 23:05:42 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 14/12 23:07:16 | 3 | 600 kr |
| 15/12 23:18:42 | 4 | 700 kr |
| 16/12 06:11:01 | 3 | 800 kr |
| 16/12 13:40:41 | 4 | 900 kr |
| 16/12 13:49:19 | 3 | 1.000 kr |
| 16/12 14:11:22 | 4 | 1.100 kr |
| 16/12 14:17:35 | 3 | 1.200 kr |
| 16/12 14:40:44 | 4 | 1.300 kr |
| 16/12 17:02:49 | 3 | 1.400 kr |
| 16/12 18:21:19 | 4 | 1.500 kr |
| 16/12 18:25:01 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



