KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7449269
*
nr 744 9269
Fred Andersson
(1921-1990), Sverige
Akvarell, Fred Andersson (1921-1990), -79, Landskap, motivets mått: 25x36
Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:09:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 19:40:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fred andersson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Fred Andersson
Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.
nr 744 9269
Fred Andersson
(1921-1990), Sverige
Akvarell, Fred Andersson (1921-1990), -79, Landskap, motivets mått: 25x36
Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 19:40:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fred andersson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



