KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13207399
*
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 19:55:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 21:04:07
1
350 kr
19/4 02:37:47
2
250 kr
19/4 02:37:47
1
300 kr (Budbetjänt)
19/4 02:38:04
2
400 kr
19/4 16:22:56
1
450 kr
20/4 18:27:10
3
500 kr
20/4 19:50:56
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Werner Janson
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Läs om budbetjänten
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 21:04:07 | 1 | 350 kr |
| 19/4 02:37:47 | 2 | 250 kr |
| 19/4 02:37:47 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 19/4 02:38:04 | 2 | 400 kr |
| 19/4 16:22:56 | 1 | 450 kr |
| 20/4 18:27:10 | 3 | 500 kr |
| 20/4 19:50:56 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



