KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Krita 14807022
nr 1480 7022
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Krita, Timmerupplag. Signerad. Bildmått: 41x51 cm, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:18:15
100 kr
300 kr
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström