ÖVRIGT / Diverse / Fat 12544382
nr 1254 4382
Fat
jugend, senare bemålning, gips. Längd: 60 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 maj 2019
kl 20:15:02
12/5 17:23:24
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.