KONST / Litografier / Färglitografi 13614615
*
nr 1361 4615
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 181/460, daterad 1989, "Partiet är dess medlemmar". Motivet: 31x42 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:37:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 10:53:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lenny Clarhäll
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Läs mer om Lenny Clarhäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lenny clarhäll litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Lenny Clarhäll
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Läs mer om Lenny Clarhäll
nr 1361 4615
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 181/460, daterad 1989, "Partiet är dess medlemmar". Motivet: 31x42 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/11 10:53:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lenny Clarhäll
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.Läs mer om Lenny Clarhäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lenny clarhäll litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



