KONST / Litografier / Färglitografi 13899264
nr 1389 9264
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Stortorget. Signerad, numrerad 143/310. Motivet: 35x37cm, yttermått inklusive ram: 53x55cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:56:07
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
400 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren