KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14833113
*
nr 1483 3113
Carl Hallström
(1850-1929), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 64x95, oramad
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
Utrop:
700 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2022
kl 20:39:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 08:59:01
1
500 kr
22/8 20:17:40
2
800 kr
22/8 20:20:30
1
700 kr
22/8 20:20:30
2
800 kr (Budbetjänt)
22/8 20:21:17
1
900 kr
22/8 20:22:38
1
2.000 kr
22/8 20:23:34
1
2.000 kr
22/8 20:25:24
2
1.200 kr
22/8 20:25:24
1
1.300 kr (Budbetjänt)
22/8 20:29:22
2
1.600 kr
22/8 20:29:22
1
1.700 kr (Budbetjänt)
22/8 20:34:00
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Hallström
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
Läs mer om Carl Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl hallström insjölandskap med hus olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Carl Hallström
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Hallström
nr 1483 3113
Carl Hallström
(1850-1929), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 64x95, oramad
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/8 08:59:01 | 1 | 500 kr |
| 22/8 20:17:40 | 2 | 800 kr |
| 22/8 20:20:30 | 1 | 700 kr |
| 22/8 20:20:30 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 22/8 20:21:17 | 1 | 900 kr |
| 22/8 20:22:38 | 1 | 2.000 kr |
| 22/8 20:23:34 | 1 | 2.000 kr |
| 22/8 20:25:24 | 2 | 1.200 kr |
| 22/8 20:25:24 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 22/8 20:29:22 | 2 | 1.600 kr |
| 22/8 20:29:22 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 22/8 20:34:00 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Hallström
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.Läs mer om Carl Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl hallström insjölandskap med hus olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



