KONST / Litografier / Färgserigrafi 13185388
nr 1318 5388
Nicholas Krushenick
(1929-1999), USA
Färgserigrafi, Komposition. Signerad, numrerad 57/125, daterad 1968 (a tergo). Bladets mått: 90x70 cm, oramat löst blad
Nicholas Krushenick, amerikansk konstnär född 1929, död 1999.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 april 2020
kl 19:19:29
5/4 17:55:17
1.000 kr
6/4 10:11:58
Nicholas Krushenick
Läs mer om Nicholas Krushenick