KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12308062
nr 1230 8062
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bellevue, Den gamla fabriken. Signerad. Olja på duk, 38x46
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:52:54
17/1 10:37:38
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén