Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13374452



*

nr 1337 4452


Katrin Kahl

(f. 1954), Sverige


Katrin Kahl (b. 1954), Sweden. Signed, still life with flowers. Subject: 48x34cm,


WATERCOLOUR, Signerad, blomsterstilleben. Motivet: 48x34cm


Katrin Kahl, Swedish, born 1954.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday July 13 2020
at 18:46:59


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/7 16:07:08 1      350 kr
13/7 17:35:59 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Katrin Kahl

Katrin Kahl, Swedish, born 1954.

Read more about Katrin Kahl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben katrin kahl stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr