KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623308

nr 1462 3308

Hannes Wagnstedt

(1906-1980), Sverige

Oljemålning, Porträtt, "Farmor". Signerad. Olja på duk, 71x58, yttermått inklusive ram: 97x52 cm

Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 25 april 2022
kl 19:55:37

Hannes Wagnstedt

Läs mer om Hannes Wagnstedt