KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12872165
*
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:53:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:36:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07
-
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:18
-
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:14
-
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:15
*
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 10:36:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:14 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:15



