KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667082
nr 1266 7082
Saara Harju
(f. 1935)
Oljemålning, Saara Harju (f. 1935), Solnedgång. Olja på duk, signerad. 46x45 cm
Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, målare och textilkonstnär.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:13:21
200 kr
Saara Harju
Läs mer om Saara Harju