KONST / Litografier / Färglitografi 14943287
nr 1494 3287
Thomas Maclay Hoyne
(1924-1989), USA
"Off for the banks". Signerad, numrerad 162/780. Färglitografi, bildmått: 55x69 cm, yttermått inklusive ram: 83x94
Thomas Maclay Hoyne, amerikansk bildkonstnär född 1924, död 1989.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 18:40:45
2/10 12:40:27
Thomas Maclay Hoyne
Läs mer om Thomas Maclay Hoyne