KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546162

nr 1354 6162

William Gislander

(1890-1937), Sverige

Oljemålning, "Svanar på is". Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 62x88 cm

William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 20:07:15

William Gislander

Läs mer om William Gislander