KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16516170

nr 1651 6170

Helmut Mantel

(1925-1979), Sverige

Oljemålning, Signerad, vågor. Olja på duk uppfodrad på pannå. Bildmått: 75x75x100 cm, yttermått inklusive ram: 79x103 cm

Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 21 oktober 2024
kl 19:30:39

Helmut Mantel

Läs mer om Helmut Mantel