KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11176038
nr 1117 6038
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, 3 st, Lars Norrman (1915-1979), 11x15 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 juli 2017
kl 20:51:35
1/7 09:08:51
500 kr
3/7 09:54:40
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman