KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229090
*
nr 1622 9090
Mirko Vucinic
(f. 1957), Serbien
Oljemålning, "Lucian Freud". Signerad, daterad 2001. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x37 cm
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2024
kl 19:31:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 17:21:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Läs mer om Mirko Vucinic
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mirko vucinic olja olja på duk oljemålning oljemålningar serbien
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30
*
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Läs mer om Mirko Vucinic
nr 1622 9090
Mirko Vucinic
(f. 1957), Serbien
Oljemålning, "Lucian Freud". Signerad, daterad 2001. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x37 cm
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/5 17:21:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dÃ¥varande Jugoslavien 1957.Läs mer om Mirko Vucinic
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mirko vucinic olja olja på duk oljemålning oljemålningar serbien
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30



