KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5784037
nr 578 4037
Gunnar Löberg
(1893-1950), Sverige
Oljemålning, Gunnar Löberg (1893-1950), "Pojke i cylinderhatt (N:3)", signerad och daterad 1945, 70 x 45
Gunnar Löberg, född 1893 i Strängnäs, död 1950 i Stockholm, svensk bilkonstnär.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
17.500 kr
måndag 20 april 2009
10.000 kr
5.500 kr
6.200 kr
8.000 kr
ledande budet*
Gunnar Löberg
Läs mer om Gunnar Löberg