KONST / Litografier / Färglitografi 14409365
*
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 19:22:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 15:21:37
1
2.000 kr
20/12 19:10:31
2
2.600 kr
20/12 19:14:29
1
3.000 kr
20/12 19:17:01
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik i mapp karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.600 kr |
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/12 15:21:37 | 1 | 2.000 kr |
| 20/12 19:10:31 | 2 | 2.600 kr |
| 20/12 19:14:29 | 1 | 3.000 kr |
| 20/12 19:17:01 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik i mapp karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



