ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14513157
*
nr 1451 3157
Spegel
1960-tal, Nygeverken, Nyköping, 123x39cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2022
kl 19:24:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 15:21:01
1
150 kr
23/2 19:42:47
2
150 kr
23/2 19:42:47
1
150 kr (Budbetjänt)
28/2 19:10:07
3
300 kr
28/2 19:13:03
4
Vinnande bud
28/2 19:14:16
3
450 kr
28/2 19:14:16
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nygeverken nyköping spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1451 3157
Spegel
1960-tal, Nygeverken, Nyköping, 123x39cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 15:21:01 | 1 | 150 kr |
23/2 19:42:47 | 2 | 150 kr |
23/2 19:42:47 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
28/2 19:10:07 | 3 | 300 kr |
28/2 19:13:03 | 4 | Vinnande bud |
28/2 19:14:16 | 3 | 450 kr |
28/2 19:14:16 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nygeverken nyköping spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14