KONST / Litografier / Färglitografi 11482446
*
nr 1148 2446
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Figurer, signerad och numrerad 28/250, bladets mått: 54x77
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 20:38:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 21:34:13
1
500 kr
4/12 19:29:29
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 1148 2446
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Figurer, signerad och numrerad 28/250, bladets mått: 54x77
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 21:34:13 | 1 | 500 kr |
| 4/12 19:29:29 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



