KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13337126

nr 1333 7126

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben, Bemålad ram. Signerad, daterad -46. Olja på pannå, Motivet: 26x21 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 15 juni 2020
kl 18:59:33

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman