Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  WATCHES & CLOCKS / Table clock / Alarm clock 9255130



*

nr 925 5130


ALARM CLOCK

Walt Disney, "Bayard Donald, Made in France, height: 12, (grav Julafton 1950),


Walt Disney, "Bayard Donald, Made in France, höjd: 12, (grav Julafton 1950)


Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday November 17 2014
at 19:20:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/11 15:44:57 1      600 kr
17/11 16:21:53 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: disney disneyfigur disneyfigurer disneymotiv made in france väckarur walt disney
  • 6412 CLOCK
    Schatz, glass cover. Height: 30 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:06
  • 6032 MANTELPIECE CL..
    around the turn of the 20th century, onyx, med mäs..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:36
  • 6052 TABLE CLOCK
    "Majak", Soviet Union USSR, glas / krom, 1980s. He..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:20




Ladda ner broschyr