ÖVRIGT / Diverse / Bordssurtout 17155155
nr 1715 5155
Bordssurtout
3 delar, Nysilver, glasflaskor + jardiniere, Tidigt 1900-tal. Längd: 15-25, höjd: 9-23 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 20:11:54
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.