KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343339
*
nr 1234 3339
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Raukar utanför Holmhällar, Gotland. Olja på pannå, 46x54 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 18:36:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 17:35:19
1
300 kr
11/2 18:25:56
2
350 kr
11/2 18:26:48
1
450 kr
11/2 18:28:22
2
450 kr
11/2 18:28:22
1
450 kr (Budbetjänt)
11/2 18:29:04
2
500 kr
11/2 18:29:29
1
700 kr
11/2 18:30:34
2
700 kr
11/2 18:30:34
1
700 kr (Budbetjänt)
11/2 18:30:56
2
800 kr
11/2 18:31:25
1
Vinnande bud
11/2 18:33:49
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Norrby
nr 1234 3339
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Raukar utanför Holmhällar, Gotland. Olja på pannå, 46x54 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 17:35:19 | 1 | 300 kr |
11/2 18:25:56 | 2 | 350 kr |
11/2 18:26:48 | 1 | 450 kr |
11/2 18:28:22 | 2 | 450 kr |
11/2 18:28:22 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
11/2 18:29:04 | 2 | 500 kr |
11/2 18:29:29 | 1 | 700 kr |
11/2 18:30:34 | 2 | 700 kr |
11/2 18:30:34 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
11/2 18:30:56 | 2 | 800 kr |
11/2 18:31:25 | 1 | Vinnande bud |
11/2 18:33:49 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född pÃ¥ Gotland 1928.Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51