KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693788
nr 1369 3788
Arvid Cronstrand
(1831-1899), Sverige
Akvarell, Segelskuta. Signerad, daterad 1878. Motivet: 22x31,5 cm
Arvid Cronstrand, svensk målare född 1831, död 1899.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:15:06
2.000 kr
2.400 kr
3.200 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr
4.400 kr
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr
5.200 kr
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
Arvid Cronstrand
Läs mer om Arvid Cronstrand