KONST / Litografier / Färglitografi 8639749
nr 863 9749
Holger Karlson
(1927-2003), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlson, 21/360, stockholm, signerad. 1989, motivet: 34x50
Holger Karlson, svensk bildkonstnär född 1927 i Trollhättan, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 2 december 2013
kl 18:17:40
200 kr
150 kr
Holger Karlson
Läs mer om Holger Karlson