KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Blyerts 15394232

nr 1539 4232

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Bild på båda sidor, porträtt av Birger Simonsson. Signerad, daterad 1908, blyerts på baksida föreställande dam, ej i ram. Bladets mått: 32x 24 cm, oramad

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

måndag 8 maj 2023
kl 19:25:47

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin