ÖVRIGT / Diverse / Ask 2073345
*
nr 207 3345
Ask
med smycken
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask smycken vintage
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:22
-
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:23
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
*
Ask
nr 207 3345
Ask
med smycken
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask smycken vintage
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:22
-
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:23 -
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37



