KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916290
*
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:45:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 19:51:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Läs mer om Ingrid Jövinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare ingrid jövinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48
*
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Läs mer om Ingrid Jövinger
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 19:51:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.Läs mer om Ingrid Jövinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare ingrid jövinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48



