Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8805210



*

nr 880 5210


MIXED MEDIA

unidentified artist, portrait, signed, 17x12,


oidentifierad konstnär, porträtt, signerad, 17x12


Estimate:

300

Sold:

SEK 3600

Auction date:

Monday Mars 10 2014
at 19:30:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/3 19:59:26 1      100 kr
7/3 18:01:09 2      150 kr
9/3 17:17:17 3      450 kr
10/3 14:38:32 2      250 kr
10/3 14:39:52 2      350 kr
10/3 14:40:45 2      450 kr
10/3 14:42:32 2      600 kr
10/3 15:27:01 4      600 kr
10/3 16:25:03 2      700 kr
10/3 16:48:14 4      800 kr
10/3 17:40:59 2      1.000 kr
10/3 18:13:13 3      1.000 kr
10/3 19:05:23 4      1.200 kr
10/3 19:11:23 5      1.600 kr
10/3 19:11:54 4      1.800 kr
10/3 19:13:10 6      2.000 kr
10/3 19:13:44 4      2.200 kr
10/3 19:15:32 5      2.600 kr
10/3 19:18:27 4      2.800 kr
10/3 19:20:07 5      3.000 kr
10/3 19:20:42 4      3.400 kr
10/3 19:24:40 7      3.400 kr
10/3 19:25:12 7      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik porträtt porträttmåleri vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr