ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5773409
*
nr 577 3409
Spegel
1800-tal, Oval, höjd: 44
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 14 april 2009
kl 18:16:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 10:46:33
1
350 kr
13/4 13:42:00
2
400 kr
13/4 17:45:32
3
600 kr
14/4 15:11:16
4
500 kr
14/4 15:12:05
4
600 kr
14/4 16:54:22
5
700 kr
14/4 16:57:19
3
800 kr
14/4 17:30:15
3
900 kr
14/4 18:03:18
5
850 kr
14/4 18:04:02
5
1.000 kr
14/4 18:10:00
6
1.000 kr
14/4 18:10:11
6
1.100 kr
14/4 18:11:48
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 577 3409
Spegel
1800-tal, Oval, höjd: 44
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 14 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 10:46:33 | 1 | 350 kr |
13/4 13:42:00 | 2 | 400 kr |
13/4 17:45:32 | 3 | 600 kr |
14/4 15:11:16 | 4 | 500 kr |
14/4 15:12:05 | 4 | 600 kr |
14/4 16:54:22 | 5 | 700 kr |
14/4 16:57:19 | 3 | 800 kr |
14/4 17:30:15 | 3 | 900 kr |
14/4 18:03:18 | 5 | 850 kr |
14/4 18:04:02 | 5 | 1.000 kr |
14/4 18:10:00 | 6 | 1.000 kr |
14/4 18:10:11 | 6 | 1.100 kr |
14/4 18:11:48 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02