GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 8941055
*
nr 894 1055
Väggrelief
1960-tal, segelbåt, Tyskland, 46x22
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:03:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 08:54:57
1
100 kr
5/5 16:54:09
2
150 kr
11/5 18:38:24
1
200 kr
12/5 17:13:54
2
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany marin marinmotiv reliefplatta relieftavla segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor tyskland väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27
*
Väggrelief
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1055
Väggrelief
1960-tal, segelbåt, Tyskland, 46x22
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/5 08:54:57 | 1 | 100 kr |
5/5 16:54:09 | 2 | 150 kr |
11/5 18:38:24 | 1 | 200 kr |
12/5 17:13:54 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany marin marinmotiv reliefplatta relieftavla segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor tyskland väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29 -
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27