Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10717034



*

nr 1071 7034


Frans Lindström

(1874-1954), Sverige


Akvareller, 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholm, 20x17 ca


Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2016
kl 18:58:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 08:16:50 1      100 kr
27/11 23:24:47 2      150 kr
28/11 09:10:11 3      200 kr
28/11 17:39:14 1      250 kr
28/11 18:52:45 4      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Frans Lindström

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Läs mer om Frans Lindström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:57
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:22
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:03




Ladda ner broschyr