Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12154150



*

nr 1215 4150


Edlef ter Haar Romeny

(1926-2017), Sverige


Edlef ter Haar Romeny (b. 1926). Körsbärsplockning, signed. -84, 32x23,


WATERCOLOUR, Edlef ter Haar Romeny (f. 1926), körsbärsplockning, signerad. -84,32x23


Edlef ter Haar Romeny, artist born 1926, dead 2017.

Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday November 5 2018
at 19:07:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/10 22:33:14 1      100 kr
3/11 17:11:06 2      350 kr
3/11 18:57:53 1      200 kr
3/11 18:57:53 2      250 kr (Robot)
5/11 16:45:55 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Edlef ter Haar Romeny

Edlef ter Haar Romeny, artist born 1926, dead 2017.

Read more about Edlef ter Haar Romeny
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edlef ter haar romeny körsbärsplockning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr