KONST / Litografier / Färglitografi 13462213
*
nr 1346 2213
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 20:40:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 18:56:08
1
200 kr
4/9 17:26:09
1
Vinnande bud
6/9 16:43:59
1
300 kr
7/9 11:40:07
2
150 kr
7/9 11:40:07
1
200 kr (Budbetjänt)
7/9 19:40:59
2
250 kr
7/9 19:40:59
1
300 kr (Budbetjänt)
7/9 19:52:58
2
350 kr
7/9 19:52:58
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik dietman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Erik Dietman
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
Läs om budbetjänten
nr 1346 2213
Erik Dietman
(1937-2002), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad EA 1/15, daterad -78. Oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
Erik Dietman, svensk bildkonstnär född 1937, död 2002.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/9 18:56:08 | 1 | 200 kr |
| 4/9 17:26:09 | 1 | Vinnande bud |
| 6/9 16:43:59 | 1 | 300 kr |
| 7/9 11:40:07 | 2 | 150 kr |
| 7/9 11:40:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/9 19:40:59 | 2 | 250 kr |
| 7/9 19:40:59 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 7/9 19:52:58 | 2 | 350 kr |
| 7/9 19:52:58 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik dietman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



