KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13207314

nr 1320 7314

Stig Östman

(1932-2019), Sverige

Oljemålning, ”Irrbloss, När staden sover". Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 84x102 cm

Stig Östman, svensk bildkonstnär född 1932, död 2019.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 20 april 2020
kl 19:49:49

18/4 17:09:05 1      100 kr
20/4 12:53:38 2      Vinnande bud

Stig Östman

Läs mer om Stig Östman