KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14519282
nr 1451 9282
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Hästar i skugga. Signerad. Bildmått: 13x16 cm, oramat löst blad
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:50:16
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell