KONST / Litografier / Färglitografi 11482440
nr 1148 2440
Arvid Jorm
(1892-1964), Sverige
Färglitografi, Kor, signerad och numrerad 14/260, motivet: 31x44
Kondition: slitage, skador
Arvid Jorm, svensk målare född 1892 och död 1964 i Göteborg.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2017
kl 20:29:43
ABC-flickor (Lisa Larson)