ÖVRIGT / Speglar / Lådspegel 13967645
*
nr 1396 7645
LÃ¥dspegel
Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Längd: 30 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:51:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 18:18:02
1
Vinnande bud
8/5 14:30:25
2
500 kr
8/5 14:30:25
1
(budbetjänt)
9/5 22:43:48
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pia wallen pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:04
*
LÃ¥dspegel
Läs om budbetjänten
nr 1396 7645
LÃ¥dspegel
Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Längd: 30 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 55 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 18:18:02 | 1 | Vinnande bud |
| 8/5 14:30:25 | 2 | 500 kr |
| 8/5 14:30:25 | 1 | (budbetjänt) |
| 9/5 22:43:48 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pia wallen pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:04



