KONST / Litografier / Färglitografi 7539056
nr 753 9056
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), XV/XXX, signerad, 58x86
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 april 2012
kl 18:49:54
300 kr
550 kr
450 kr
550 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund