KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14577544
nr 1457 7544
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
"skuggan av en tistel", bladets mått: 15,5x21,5cm, yttermått inklusive ram: 31x36, galerie belle, akvarell. Ej signerad
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 mars 2022
kl 18:31:31
28/3 17:35:03
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin