ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7585619
*
nr 758 5619
Spegel
Slipat glas, . , höjd: 116
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 17:27:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 19:36:07
1
200 kr
14/5 17:03:47
2
400 kr
14/5 17:05:53
1
400 kr
14/5 17:06:27
1
500 kr
14/5 17:06:34
2
500 kr
14/5 17:06:50
2
600 kr
14/5 17:08:42
1
600 kr
14/5 17:09:00
1
650 kr
14/5 17:10:45
3
750 kr
14/5 17:17:10
2
1.000 kr
14/5 17:19:28
3
1.000 kr
14/5 17:20:08
3
1.100 kr
14/5 17:21:00
2
1.500 kr
14/5 17:21:51
3
1.500 kr
14/5 17:22:19
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 758 5619
Spegel
Slipat glas, . , höjd: 116
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 19:36:07 | 1 | 200 kr |
| 14/5 17:03:47 | 2 | 400 kr |
| 14/5 17:05:53 | 1 | 400 kr |
| 14/5 17:06:27 | 1 | 500 kr |
| 14/5 17:06:34 | 2 | 500 kr |
| 14/5 17:06:50 | 2 | 600 kr |
| 14/5 17:08:42 | 1 | 600 kr |
| 14/5 17:09:00 | 1 | 650 kr |
| 14/5 17:10:45 | 3 | 750 kr |
| 14/5 17:17:10 | 2 | 1.000 kr |
| 14/5 17:19:28 | 3 | 1.000 kr |
| 14/5 17:20:08 | 3 | 1.100 kr |
| 14/5 17:21:00 | 2 | 1.500 kr |
| 14/5 17:21:51 | 3 | 1.500 kr |
| 14/5 17:22:19 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



