KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873081

nr 1587 3081

Karin Karlsson

(1897-1979), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 63x51 cm, yttermått inklusive ram: 70x59 cm

Kondition: slitage

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 11 december 2023
kl 18:32:56

11/12 17:17:44 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Karin Karlsson

Läs mer om Karin Karlsson