KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346169
*
nr 1434 6169
Gustaf Skoglund
(1923-2003), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x65cm
Gustaf Skoglund, svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 2003 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2021
kl 18:58:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 12:15:04
1
300 kr
26/11 21:39:39
2
150 kr
26/11 21:39:39
1
200 kr (Budbetjänt)
26/11 21:39:57
2
250 kr
26/11 21:39:57
1
300 kr (Budbetjänt)
26/11 21:40:14
2
350 kr
28/11 20:09:31
3
700 kr
28/11 20:25:59
4
450 kr
28/11 20:25:59
3
500 kr (Budbetjänt)
28/11 20:26:05
4
600 kr
28/11 20:26:05
3
700 kr (Budbetjänt)
28/11 20:26:17
4
800 kr
28/11 21:30:47
5
1.500 kr
29/11 15:23:21
4
1.600 kr
29/11 16:31:42
5
2.000 kr
29/11 18:41:33
4
2.000 kr
29/11 18:41:33
5
2.000 kr (Budbetjänt)
29/11 18:52:57
4
2.200 kr
29/11 18:53:45
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gustaf Skoglund
Gustaf Skoglund, svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 2003 .
Läs mer om Gustaf Skoglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf skoglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Gustaf Skoglund
Gustaf Skoglund, svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 2003 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gustaf Skoglund
nr 1434 6169
Gustaf Skoglund
(1923-2003), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x65cm
Gustaf Skoglund, svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 2003 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/11 12:15:04 | 1 | 300 kr |
| 26/11 21:39:39 | 2 | 150 kr |
| 26/11 21:39:39 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 26/11 21:39:57 | 2 | 250 kr |
| 26/11 21:39:57 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 26/11 21:40:14 | 2 | 350 kr |
| 28/11 20:09:31 | 3 | 700 kr |
| 28/11 20:25:59 | 4 | 450 kr |
| 28/11 20:25:59 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 28/11 20:26:05 | 4 | 600 kr |
| 28/11 20:26:05 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 28/11 20:26:17 | 4 | 800 kr |
| 28/11 21:30:47 | 5 | 1.500 kr |
| 29/11 15:23:21 | 4 | 1.600 kr |
| 29/11 16:31:42 | 5 | 2.000 kr |
| 29/11 18:41:33 | 4 | 2.000 kr |
| 29/11 18:41:33 | 5 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 29/11 18:52:57 | 4 | 2.200 kr |
| 29/11 18:53:45 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gustaf Skoglund
Gustaf Skoglund, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1923, död 2003 .Läs mer om Gustaf Skoglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf skoglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



