ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13903165
*
nr 1390 3165
Spegel
Rokokostil, 32x26 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 april 2021
kl 20:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 17:33:32
1
400 kr
8/4 22:41:22
2
300 kr
8/4 22:41:22
1
350 kr (Budbetjänt)
9/4 08:34:32
3
600 kr
9/4 08:51:34
1
900 kr
12/4 20:10:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1390 3165
Spegel
Rokokostil, 32x26 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/4 17:33:32 | 1 | 400 kr |
| 8/4 22:41:22 | 2 | 300 kr |
| 8/4 22:41:22 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 9/4 08:34:32 | 3 | 600 kr |
| 9/4 08:51:34 | 1 | 900 kr |
| 12/4 20:10:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



