KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15343061

nr 1534 3061

Kalle Berggren

(1949-2013), Sverige

Oljemålning, "Cyklofilens onda dröm". Signerad, daterad -77. Olja på duk, 47x68 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm

Karl-Gunnar, Kalle, Berggren, svensk målare och musiker född i Härnösand 1949, död 2013 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 17 april 2023
kl 20:37:07

Kalle Berggren

Läs mer om Kalle Berggren