KONST / Litografier / Färglitografi 13892021
*
nr 1389 2021
Jussi Taipaleenmäki
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 17/25, "Dagar i Österlen". Motivet: 80x55, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 01:18:18
1
300 kr
5/4 19:55:25
2
450 kr
5/4 20:09:51
3
450 kr
5/4 20:09:51
2
450 kr (Budbetjänt)
5/4 20:10:14
3
500 kr
5/4 20:13:48
2
600 kr
5/4 20:27:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
nr 1389 2021
Jussi Taipaleenmäki
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 17/25, "Dagar i Österlen". Motivet: 80x55, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 01:18:18 | 1 | 300 kr |
5/4 19:55:25 | 2 | 450 kr |
5/4 20:09:51 | 3 | 450 kr |
5/4 20:09:51 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
5/4 20:10:14 | 3 | 500 kr |
5/4 20:13:48 | 2 | 600 kr |
5/4 20:27:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i UleÃ¥borg, Finland 1948.Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09